Bout en moer afmetingen

Afmetingen en klembereik. Zowel de diameter als de lengte van een bout wordt aangeduid in millimeters, bij moeren wordt meestal enkel verwezen naar de diameter. Omdat het draad op bouten en moeren metrisch is, dit in tegenstelling tot houtdraa wordt de afmeting van de diameter voorafgegaan door een hoofdletter M. De lengte van een bout.

Het kan nog wel eens lastig zijn om te bepalen welke sleutelmaat u nodig heeft voor bouten en moeren.

Hierin bieden wij u hulp. Terzijde: wat info over bouten : Verborgen inhoud heeft mij geleerd dat bout in de volksmond . Fabory levert de volledige productlijn van Bouten in alle soorten maten, vormen en materialen. Fabory: de belangrijkste leverancier van bevestigingsmaterialen. De maten van bouten en moeren worden vaak aangeduid in metrische schroefdraad afmetingen.

Bijvoorbeeld een Mbout. Voor elke maat bout of moer is er een vaste maat voor de bijbehorende sleutel.

Op het vasteland van Europa is deze maat aangegeven in millimeters (mm). Volgens is het een bout als er een zeskantige kop op zit. En hier voor de echte ( dure!) informatie over de juiste benamingen en afmetingen. Specificaties, mechanische eigenschappen en normen van de bouten.

Tolerancies op de schroefdraad. Normen van de schroefdraad. Alle afmetingen in milimeter. Men spreekt dan van metrische bouten en moeren.

Bij de maatvoering van een bout of moer geeft men dit aan door. Voor de maat de letter M te plaatsen. Als maat van een bout geeft men aan: – de diameter (in mm). Bij moeren geeft men alleen de diameter aan. Bouten , schroeven komen in maten zoals M4xen moeren als bijvoorbeeld M4.

Hoe kom ik achter de maten van mijn allegaartje, zodat ik ze kan onderverdelen in gelabelde bakjes? Voor moeren de breedte van de het schroefgat?

Er bestaan nog wel eens misverstanden hoe je een schroef meet. Met name het bepalen van de diameter leidt wel eens tot verwarring. Schroeven en bouten meet je over de draad. Je zult zien dat als je gaat meten dat de maat die je meet altijd wat kleiner is dan de maat die de schroef of bout officieel . De klasse-aanduiding van de mechanische eigenschappen van bouten en schroeven bestaat uit getallen, gescheiden door een punt. Mbestaat een verhoogd risico van het afstropen van de moeren , wanneer de verbinding boven de proefspanning wordt aangedraaid.

Bout en Moer assortiment box null. Assortiment box met verschillende kleine bouten en moeren. Schroefdraad is de spiraalvormige rug of verhoging aangebracht op bijvoorbeeld een bout en respectievelijk in een moer , die dan samen worden gebruikt om twee voorwerpen met een draaiende beweging aan elkaar te bevestigen door klemming.

Men beschouwt de spiraalvormige draad op houtschroeven niet als . Koop er meteen de bijpassende bouten en schroeven bij. Om de moeren goed aan te draaien, verkoopt Praxis moersleutels in diverse afmetingen. De maat van een moer wordt meestal aangeduid in metrische schroefdraad afmetingen. Het wordt aangeduid met de letter M. Een moer met de afmeting Mpast op een bout.

Moeren : De afmetingen van de vlakke sluitringen zijn volgens de DIN norm 12 Fonn A. De toleranties zijn conform met de DIN nonn 522. Sluitringen: Verpakking: punt 6. Bouten , moeren en sluitringen moeten apart verpakt worden in voldoend stevige standaard kartonnen dozen, zodat stapeling mogelijk is. Bij een bepaalde boutdiameter legt de norm ook de afmetingen van de boutkop vast, en daar wordt bij fietsen veelvuldig een potje van gemaakt.

Om de schoefdraad van twee componenten te vergelijken is het opmeten van de diameter van de draad meestal onvoldoende. Pas als je de bekende en onbekende bout op .